7 СПОСОБІВ НЕ ВІДВОЛІКАТИСЯ
НА СОЦ. МЕРЕЖІ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО
7 СПОСОБІВ НЕ ВІДВОЛІКАТИСЯ
НА СОЦ. МЕРЕЖІ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО
Невміння зосередитись — поширена проблема серед кожного з нас. З нізвідки раптом виникають сотні справ, які вимагають уваги. Ми відволікаємось і в результаті доводиться по кілька разів перечитувати один і той же абзац, намагаючись зрозуміти його сенс.
Невміння зосередитись...
1. РОЗВАНТАЖТЕ ГОЛОВУ
Тож давайте розберемось, як не відволікатися і зробити підготовку ефективніше.
Уявіть, що ви одночасно запустили 50 додатків на телефоні. Через якийсь час він зависне або буде сильно гальмувати.
Те ж саме відбувається з нами. Ми тримаємо в голові величезну кількість інформації: ідеї, плани, обіцянки, дні народження друзів, домашка, яку треба було здати кілька днів тому... Готуватися до іспитів в такому стані складно. Ви раз у раз згадуєте про ці речі і не можете сконцентруватися на завданнях.
Розвантажити голову допоможуть:
медитація (ні, для цього не потрібно приймати буддизм, сідати в позу лотоса і робити «Ом»).
Улаштуйтеся максимально зручно і зосередьтеся на тому, як ви дихаєте. Голову наповнять думки, які ви тримаєте в голові у фоновому режимі. Але сенс не в тому, щоб позбутися від цього.
ведення щоденника
Записуйте туди все: ідеї, плани, розклад, поради. Щоб орієнтуватися в цих нотатках, пронумеруйте сторінки, зробіть заголовки і складіть зміст.
2. ПЕРЕТВОРІТЬ ЗАНЯТТЯ В ЗВИЧКУ
Щоденні турботи затягуть. Ми вважаємо за краще витрачати час на дрібні справи: їх можна швидко виконати, одразу побачити результат і залишитися задоволеним. Тому багато до останнього відкладають підготовку до ЗНО.
Щоб не засмучуватися та встигати приділяти час підготовці, заведіть звичку займатися потроху кожен день.
Заздалегідь виберіть, коли ви будете готуватися до ЗНО. Наприклад, з 15.00 до 15.40. Краще, якщо це буде завжди один і той же час, вам це допоможе сформулювати свій розклад на тиждень і займатися цим системно. Не пропускайте жодного дня: так вийде швидше звикнути до режиму і концентруватися на завданнях стане легше.
Плануйте і чітко формулюйте, що саме будете робити. Виберіть конкретний предмет, тему і завдання, які розберете у відведений час. Інакше спокуси відволіктися буде набагато більше.
3. ВІДМОВТЕСЬ ВІД АВТОМАТИЗМУ
Повідомлення на телефон вже додано для того, щоб сформувати звичку користуватися додатками. Тільки ви зайнялися справою, як повідомлення на телефоні залучають вашу увагу. Через якийсь час ви вже на автоматі заходите в додатки навіть тоді, коли це не потрібно.
Щоб позбутися від цієї звички, потрібно зруйнувати усталений уклад.

Вимкніть повідомлення. Не дозволяйте іншим керувати вашою увагою. Перевіряйте додатки за залишковим принципом - після того, як закінчите всі справи.
Поміняйте місцями додатки соціальних мереж з більш корисними додатками - наприклад, читалкою або тренажерами з математики та української. Коли ви за звичкою натиснете туди, де раніше знаходився Instagram, відкриється інший додаток. Або вам доведеться витратити більше часу, щоб знайти потрібне.

Скористайтеся виграною секундою і задумайтеся: а для чого зараз дивитися стрічку? Чи допоможе це в досягненні ваших цілей?
4. ВЛАШТОВУЙТЕ ПЕРЕРВИ
Наша здатність концентрувати увагу обмежена. Як тільки ми вичерпаємо свої ресурси, фокусуватися стане набагато складніше, з'явиться дратівливість і бажання на щось відволіктися. Так організм захищається від перевантажень.
Перемагати втому безглуздо: результат роботи буде ставати тільки гірше. мозок буде перезавантажуватися Дайте собі відпочити, але зробіть це правильно. Не перемикайтеся між вкладками, стомлено згорбившись над столом.
Прогуляйтеся. Якщо хочете поспілкуватися з друзями, зустріньтеся оффлайн. Зробіть невелику зарядку або сходіть в спортзал. Особливо радимо це тим, хто постійно все забуває. Фізичне навантаження забезпечує приплив крові до гіпокампу - частини мозку, відповідальної за пам'ять. Насичений киснем гіпокамп працює краще, і вам нарешті вдається запам'ятати всі необхідні для іспитів формули.

І не забувайте спати. Неможливо досягти високих результатів, коли ви постійно перебуваєте в режимі економії енергії. Сон запускає процеси відновлення всіх ресурсів, а ще допомагає переробити отриману інформацію і закріпити її в пам'яті.
5. ОБМЕЖУЙТЕ ЧАС
Дослідження показують, що нескінченно концентруватися ми не здатні. Тому відводити на підготовку весь день - значить бути безвідповідальним. Ви подивитесь всі смішні відео на ютубі, обговорите всі новини з друзями, а завдання так і залишиться невиконаним.

Вчіться обмежувати час, який ви витрачаєте на виконання справ. Цей навик стане в нагоді на ЗНО: там буде 3 години для того, щоб виконати всі завдання.
6. ОТОЧУЙТЕ СЕБЕ МОТИВОВАНИМИ ЛЮДЬМИ
Якщо навколо вас люди, які звикли незважати на проблеми використовуючи жарти, а не вирішувати їх, йти до своєї мети буде набагато складніше. Доведеться пливти проти течії, і в якийсь момент на це може не вистачити сил: стрес, високе навантаження, недосип. З'явиться бажання все кинути.

Щоб цього не сталося, потрібно зменшити опір середовища. Саме тому в Setstud ми готуємо до іспитів в невеликих групах і підтримуємо спілкування в чатах. Так формується оточення, в якому кожен прагне до своєї мрії.
7. ДАТИ СОБІ ЧАС
Сила волі і вміння зосередитися на чомусь - це не талант, який дається з народження. Це навик, який потрібно тренувати, як м'яз. Ви не можете прийти в спортзал і тут же почати піднімати штангу вагою в 100 кг. Але саме це намагаються зробити ті, хто відводить на підготовку останні дні перед іспитом.

Почніть з малого. Навчіться концентруватися хоча б протягом 25 хвилин, поки включений таймер. Це не так вже й просто, тому не гнівайтесь на себе, якщо не буде виходити.

Ви молодець, тому що почали це тренування. Головне - не зупиняйтеся.

Оточуйте себе захопленими і мотивованими людьми. Ходіть на майстер-класи з підготовки та лекції, теми яких присвячені обраної спеціальності. Відвідайте вузи в дні відкритих дверей. Знайдіть блогерів, які з цікавістю розповідають про свою професію, soft skills і інших пізнавальних речах.

Використовуйте соціальне схвалення. Публікуйте в своїх соціальних мережах звіти про процес підготовки, діліться знахідками і порадами. Кожен лайк буде переконувати вас у тому, що ви на вірному шляху.
ТОБІ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
ХОЧУ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ
Дизайн сайту:
© Copyright 2020. All rights reserved.
Made on
Tilda