Абітурієнти, зазвичай, поділяються на два типи:
ті, які хочуть вступити хоч будь-куди;
ті, які ретельно підбирають місце навчання.
1. Обирайте факультет, а не університет
І одним, і іншим згодом може здаватися, що вони зробили неправильний вибір, а потім страждають 4 роки.
Як цього уникнути і вибрати вищий навчальний заклад правильно — читайте далі.
Перед вступом часто порівнюють між собою вузи. Це основна помилка: адже в одному університеті обраний факультет може давати кращі знання, ніж в іншому.
2. Заздалегідь дізнайтеся, де будуть проходити заняття
Багато університетів розподіляють корпуси по всьому місту. Приймальна комісія в одному місці, ваш факультет — в іншому, фіз-культура — в третьому. Тому заздалегідь перевірте, чи буде вам достатньо зручно добиратися кожного дня до місця навчання.
При виборі факультету подивіться на його вік, програму і те, як він пов'язаний з профілем університету. Зазвичай, в економічних вузах найсильніші факультети економічні, в гуманітарних — філологічні, в фізико-математичних ... Ну ви зрозуміли:)
Головне — не переоцінюйте зовнішній вигляд будівлі і його місцезнаходження. Деякі корпуси хороших вузів знаходяться на околиці, але це не заважає їм випускати крутих фахівців. І навпаки, розташування університету в центрі не гарантує якісного навчання.
3. Не вступайте разом з друзями
Коли нам страшно, ми шукаємо підтримки близьких людей. Просимо прийти на наш виступ або повболівати за нас. Це нормально. Працюють інстинкти: вижити серед своїх набагато легше, ніж одному. Тому так часто вступають в університет за компанію з друзями.
Університетське життя відрізняється від шкільного. Ми дізнаємося себе з іншого боку, заводимо нові знайомства та інтереси, ставимо нові цілі. Закінчується все по-різному. У когось з приятелями просто розходяться шляхи, а хтось зближується більше з новими знайомими. Тому вступати за компанію сенсу немає. Але є і хороші новини: зараз не треба вчитися разом, щоб підтримувати спілкування зі шкільними друзями.
4. Порівняйте думки про факультет
Для отримання інформації потрібно подивитися на об'єкт з різних сторін. Тому під час вступу постарайтеся дізнатися думки якомога більшої кількості людей. Слухати відгуки одного знайомого, який навчався на факультеті і розхвалює програму — це буде неправильно.
Задайте питання про навчання хоча б трьом людям, які пов'язані з факультетом (і студентам, і випускникам). Почитайте відгуки в соціальних мережах і форумах. Так Ви отримаєте більш-менш об'єктивну картину.
5. Зверніться до авторитетних людей
Якщо ви вирішили, ким хочете стати і залишилось лише знайти місце навчання, зверніться до авторитетної людини. Можливо, це буде відомий діяч у Вашій галузі або людина, яка вже добилась чогось і вона Вас надихає. Дізнайтеся, де вона вчилася або спитайте у неї пораду.