МЕТОДИ КОНСПЕКТУВАННЯ: ТОП-5 НЕБАНАЛЬНИХ І ЕФЕКТИВНИХ (НА ПРИКЛАДАХ ІЗ ПРОГРАМИ ЗНО)
МЕТОДИ КОНСПЕКТУВАННЯ: ТОП-5 НЕБАНАЛЬНИХ І ЕФЕКТИВНИХ (НА ПРИКЛАДАХ ІЗ ПРОГРАМИ ЗНО)
Зовсім скоро початок навчального року. Знову почнуться нудні уроки, вимогливі вчителі, багато "домашки" і надзвичайно дооовгі конспекти, які іноді так лінь писати. А дарма! Треба лише обрати свій метод конспектування і ви побачите, як зовсім скоро підвищиться ваша успішність.
Setstud пропонує тобі 5 найефективніших способів ведення записів!
Метод ментальних карт (map-mapping)
Бажаємо успіхів!
Методи конспектування...
В деяких європейських школах конспектування за допомогою ментальних карт є обов'язковим, особливо для учнів початкових класів. А у США в багатьох компаніях обов'язковою умовою при прийнятті на посаду менеджера вищої ланки є саме володіння цією методикою. В чому вона полягає?
Посередині чистого аркушу пишемо або малюємо основну ідею. Наприклад, тему уроку. З неї ведемо розгалуження у різні боки до слів/малюнків, які стосуються цієї теми. Кожна наступна лінія повинна вести до певного ключового елементу.
Для використання цього методу краще запастися різнокольоровими ручками, аби було легше орієнтуватися в матеріалі. Ось приклад, як застосувати ментальну карту на уроці української літератури.
Приклад застосування ментальних карт
Метод Білла Гейтса
Не складно здогадатися ким був розроблений цей популярний спосіб конспектування. Відомий підприємець поділився своїм особливим методом ведення записів і він швидко поширився по всьому світу.
Вам треба розділити аркуш на 4 рівні квадрати. В першому запишіть питання, які у вас виникають в процесі уроку. В другому — основні тези або ідеї. Третій аркуш може бути призначений для дат, імен або подій. А в четвертому — висновки. Необов'язково притримуватися саме такої послідовності. Ви самі вибираєте для чого призначений кожен з квадратів.
Такий метод допоможе структурувати інформацію і вам не треба буде довго гортати зошит, аби знайти певний запис.
Наприклад, тема уроку "Past Perfect":
Приклад конспектування методом Білла Гейтса
Метод Корнелла
Цей спосіб є одним із найбільш популярних у США. Він допомагає не лише структурно занотувати лекцію, а й мотивує перечитувати її і удосконалювати.
Як застосувати? Вам потрібно взяти аркуш А4 і розділити його таким чином: горизонтальну лінію зверху -- для дат і заголовків, і таку ж саму знизу -- для висновків. А простір посередині розділити вертикальною лінією так, щоб права частина була більша за ліву. Основний конспект записуйте в колонці справа, залишаючи місце між тезисами, якщо раптом потрібно буде щось дописати. Як тільки закінчите конспектування, заповніть ліву частину. Впишіть туди усі ключові слова (дати, поняття, події тощо), що стосуються іншої колонки.
Розглянемо на тому ж самому "Past Perfect". З таким конспектом у вас наврядчи вилетить з голови важлива інформація!
Приклад конспектування методом Корнелла
Метод течії (flow method)
Якщо вже останній урок, ви втомлені і не встигаєте записувати конспект за словами вчителя, але занотовувати все ж таки треба, то цей метод точно для вас!
В процесі лекції записуйте тільки ключові слова та ідеї, а все інше -- своїми словами. Таким чином вам не потрібно хвилюватися за те, що не встигли дописати речення, яке вчитель сказав ще 2-3 абзаци тому, і в той же час засвоюєте матеріал уроку переосмислюючи його.
Важливо! Підходить не для кожної дисципліни. На перший час запасіться диктофоном.
Метод речень
Ну якщо вам не підійшов жоден із запропонованих вище методів і ви звикли до традиційного способу, то пропонуємо все ж спробувати метод пропозицій.
Від звичного нам конспекту він відрізняється лише тим, що кожне нове речення записується з нового рядка і нумерується. Таким чином вам не треба більше проводити стрілочки до якогось поняття, яке ви записали ще на минулому аркуші, достатньо лише зіслатися на номер речення.
Сподіваємося, вам допоможуть наші поради і процес навчання стане легким та приємним, а результати покращаться в рази.
Автор: Тетарчук Віолетта
ТОБІ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
ХОЧУ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ
Дизайн сайту:
© Copyright 2020. All rights reserved.
Made on
Tilda