ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ІДУЧИ НА ЗНО
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ІДУЧИ НА ЗНО
Не так багато, як здається, залишилось до ЗНО. Хвилюються усі: батьки, абітурієнти, вчителі… Під впливом такого хвилювання легко можна про щось забути, а то і взагалі все піде шкереберть.
Яких правил потрібно дотримуватися під час проходження тестування?
Крок 1: не забудь про необхідні документи
Не так багато, як здається...
Автор: Тетарчук Віолетта
Збережи наступну статтю, щоб перед тим, як піти на екзамен, не вилетіло нічого з голови.
Пам'ятай, зайти до пункту проведення можна лише маючи наступні документи:
оригінал сертифіката учасника ЗНО (той, що з фото і голограмою);
оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо)
запрошення-перепустка (не забудьте роздрукувати його на інформаційній сторінці учасника).
Не маючи хоча б одного з цих документів, вас не допустять до іспиту.
Крок 2: не беріть нічого зайвого
Дозволено взяти з собою 2-3 ручки з пастою насиченого чорного кольору (бажано гелеві). І також можна взяти пляшку води в прозорій пляшці без етикетки.
Технічні засоби краще не брати взагалі. А ті, які все ж таки взяли з собою, не забудьте залишити в спеціально відведеному для речей місці в аудиторії. Якщо ви користуєтеся дозволеними медичними засобами (глюкометр, слуховий апарат тощо), обов'язково повідомте про це інструктора в аудиторії.
Залишаючи телефон у сумці, не ставте його на беззвучний режим, а вимкніть. Звук телефона, який вібрує, відволікатиме учасників від виконання тесту та додасть хвилювань власникові.
Крок 3: заздалегідь прорахуйте час на проїзд
Двері до пункту проведення відчиняють о 10:15, а о 10:50 зачиняють і допуск учасників завершено. В 11:00 починається тестування. Тому заздалегідь прорахуйте:
скільки часу добиратися до пункту проведення;
врахуйте час на затори та непередбачувані обставини;
Адреса пункту проведення вказана в запрошенні-перепустці, схеми доїзду розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Крок 4: знайдіть аудиторію та своє місце
Вам слід підійти до аудиторного списку на першому поверсі, поруч із входом до пункту проведення. Знайдіть своє прізвище, ім'я й по-батькові і навпроти нього побачите номер аудиторії, в яку вам треба пройти. Слідкуйте за вказівками, а за необхідності – зверніться до чергового. На дверях аудиторії побачите список в якому вам треба знайти свої ПІБ та номер свого місця.
Крок 5: перші дії до початку іспиту
Після того, як знайшли своє місце, перевірте, щоб ваші прізвище, ім'я, по батькові, номер Сертифіката, вказані у наліпці на столі, збігалися з даними в Сертифікаті. Покладіть Сертифікат і документ, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо), на край столу.
Крок 6: послухайте промову та перевірте всі документи на правильність
Уважно слухайте вступну промову. Після того, як один з учасників тестування перевірить неушкодженість пакета з тестами та бланками відповідей, інструктори розкладуть їх на кожен стіл і наклеять штрих-коди. Перевірте, щоб номер, указаний на тестовому зошиті та наліпках зі штрих-кодом на бланку відповідей збігався з номером місця, зазначеним у наліпці, наклеєній на вашому столі.
Отже, на столі має бути: Сертифікат, паспорт (або свідоцтво про народження або інший документ), тестовий зошит, бланк для відповідей (українська мова і література, математика, англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови – 2 бланки відповідей: А та Б), ручка (ручки), може бути пляшка з водою.
Крок 7: дочекайтесь технологічної перерви
Під час технологічної перерви роботу над тестом буде призупинено. Вас попросять закрити тестові зошити. Та не хвилюйтеся – час, витрачений на проведення технологічної перерви, буде додано до часу, відведеного на виконання тесту. Уповноважена особа проставить у Сертифікаті дату проведення тестування, свій підпис і зробить відтиск печатки як підтвердження вашої участі в тестуванні з конкретного предмета. Не виходьте з пункту проведення, поки не переконаєтесь, що Сертифікат належним чином оформлений.
Також під час технологічної перерви застосовують металошукач. Якщо раптом у кишені піджака, який висить на стільці, знайдеться, наприклад, флешка чи USB-кабель, учасник буде змушений достроково завершити роботу над тестом і залишити пункт тестування. Результат виконання тесту в такому разі буде анульовано.
Крок 8: якщо потрібно вийти з аудиторії
Учасник може виходити з аудиторії. Проте час, протягом якого він був відсутній, до основного не додаватимуть. Як і час, протягом якого учасник відвідував медичний пункт для отримання допомоги. Час і мету виходу з аудиторії фіксують в аудиторному протоколі. Виходити під час тестування за межі пункту проведення заборонено.
Якщо за станом здоров'я учасник не зміг продовжити роботу над тестом і для нього викликали швидку допомогу, то цей факт також фіксують в аудиторному протоколі і вважають підставою для участі в додатковій сесії. У такому разі потрібно написати заяву на ім'я директора регіонального центру оцінювання якості освіти, де учасник реєструвався для участі в ЗНО, і протягом 5 робочих днів з дати проведення тестування з певного предмета подати цю заяву до регіонального центру.
Крок 9: фінішна пряма
Пильнуйте, щоб на перенесення відповідей до бланка відповідей вистачило часу. Про кількість хвилин, які залишилися до закінчення тестування, попереджатимуть. Закінчивши виконувати тест, передайте заповнений бланк (бланки) відповідей інструкторові. Його вкладуть до аудиторного пакета. Якщо учасник подасть заповнений бланк відповідей хоча б на кілька хвилин пізніше від часу закінчення тестування, зазначеного на дошці, інструктор не матиме права вкладати цей бланк до аудиторного пакета, отже, результат анулюють.
Тестовий зошит залишайте на робочому місці. Ви зможете його отримати в аудиторії, де складали тест, протягом 30 хвилин з моменту закінчення ЗНО в пункті проведення.
ТОБІ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
ХОЧУ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ
Дизайн сайту:
© Copyright 2020. All rights reserved.
Made on
Tilda