Що варто знати? Де шукати інформацію? Які теми будуть з певного предмета? Читайте далі.
1. Ознайомся із загальною інформацією по кожному предмету
У розділі «ЗНО-2020» на сайті http://testportal.gov.ua розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Ознайомтесь з інформацією, яка допоможе вам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
2. Характеристика сертифікаційної роботи — твоя власна стратегія під час іспиту
У характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також вказано час, відведений на виконання тесту. Детальне ознайомлення з інформацією, зазначеною в характеристиці сертифікаційної роботи, допоможе раціонально розподілити час для написання тесту та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
3. Зміни в характеристиці деяких робіт
Рекомендуємо звернути особливу увагу на характеристики сертифікаційних робіт з математики, географії, біології, фізики та хімії, оскільки дещо змінено кількість завдань у тестах, та час, відведений на виконання сертифікаційних робіт.
4. Ознайомтесь з критеріями оцінювання
Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів за виконання завдань за певним критерієм. Наприклад, після ознайомлення з критеріями оцінювання власного висловлення з української мови учасник тестування буде знати, з яких частин має складатися власне висловлення та наявність яких помилок призведе до зменшення кількості тестових балів під час оцінювання цього завдання.
5. Перечитайте програми з предметів. які складаєте
Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного навчального предмета. Саме на основі програм ЗНО, які розробляє та затверджує Міністерство освіти і науки України, укладаються тестові завдання сертифікаційних робіт.
6. Проходьте тести минулих років
Теорія теорією, але як без практики? Виконуйте тести минулих років, щоб "набити руку" і розуміти різні типи завдань.