Історія про...
Історія про те, як ситуація в 2020 році змусила кардинально змінити план проведення ЗНО 2021
Кожен намагався знайти вихід як міг. Одні займалися самопідготовкою, інші репетиторством в онлайн форматі, а хтось взагалі нічого не робив.
На жаль, результати ЗНО 2020 показали, що всі ці методи не дали бажаного результату. За даними УЦОЯО, серед всіх, хто складав ЗНО з української мови та літератури (який, до речі, обов'язковий) — 10% не набрали прохідний бал.
1.
По-перше, через карантин навчання в школах було призупинено.
Через це учні не мали можливості засвоювати новий матеріал та повторювати старий. Для багатьох це був єдиний варіант підготовки до зовнішнього оцінювання.
2.
З цього випливає друга причина — неспроможність учнів готуватися самостійно.
Дуже важко зрозуміти, на що потрібно звернути увагу без допомоги вчителів. І тут на допомогу приходять онлайн - курси та репетитори.
Через що всі, хто готувався до ЗНО, отримали в 2-3 рази менше уваги.
Але чи все так очевидно? Звичайно ні.
Уявіть собі ситуацію, коли з 100 відсотків учнів лише 30% ходили до репетиторів та на курси, а інші готувалися на шкільних заняттях. А потім навчальні заклади закрили на карантин. Відповідно до додаткових методів підготовки звернулося вже 50-60% учнів.
ЗНО 2020 для українців стало досить складним випробуванням.

Перш за все причиною стала пандемія, яка охопила весь світ. Зупинилися всі сфери життя: роботодавці відправили співробітників на карантин, зачинилися всі школи, торгові центри, ресторани та кафе. Буде справедливим сказати, що процес навчання зупинився.
І тут виникає питання — а як готуватися до державного оцінювання.
Якщо розглянути це питання детальніше, то можна виділити декілька аспектів, що вплинули на дану ситуацію.
Тому Міністерство освіти і науки розробили новий план проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році
Основними нововведеннями якого стане обов'язкове складання іспитів з трьох предметів - української мови та літератури, математики та англійська мова або історія України (один на вибір). Але і тут у учнів буде вибір, так як в перших двох предметах вони матимуть змогу вибрати рівень — перший або другий, залежно від потреб вступника.
3.
З цього і випливає третя проблема — репетитори та курси отримали надзвичайно велике навантаження
Розібравши основні проблеми, можна зробити висновок, що ситуація з пандемією дуже негативно вплинула на підготовку до ЗНО, і як наслідок, на самі результати оцінювання.
Погано це чи добре — покаже час. Невідомо, що нас чекає через рік.
Тому рекомендуємо вже зараз думати над тим, які предмети складати в наступному році та починати готуватися до складання іспиту з них.
ТОБІ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
ХОЧУ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ
Дизайн сайту:
© Copyright 2020. All rights reserved.
Made on
Tilda